رد کردن لینک ها

سازه کششی

سایبان و آلاچیق افرا

اجرای سازه کششی

سازه‌ های مختلفی هستند که شما می‌ توانید برای محیط ‌های مختلف از آن ها استفاده کنید. هر کدام از آن ها ویژگی ‌های مخصوص به خودشان را دارند. در نتیجه با مطالعه ویژگی‌ ها و اطلاعات مختلف در موردشان می‌ توانید تصمیم بگیرید که برای محیط مد نظر خود به سراغ استفاده از کدام سازه بروید. ما تصمیم گرفتیم که در این مطلب راجع به اجرای سازه کششی با شما صحبت کنیم و اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار دهیم. در نتیجه، اگر قصد نصب سایبان کششی را دارید، با مطالعه این مطلب می‌ توانید تصمیم گیری راحت‌ تری داشته باشید.

آشنایی با مفهوم سازه کششی

سازه کششی یا سازه پارچه ای در واقع یک نوع راهکار خلاقانه برای معماری به حساب می ‌آید. شما با استفاده از آن می ‌توانید یک فضای کاربردی و پر از انرژی را به وجود بیاورید. برای اینکه بتوانید فضای حیات را طراحی و بازسازی کنید و دوباره از نو بسازید، این سازه ها گزینه مناسب‌ تری هستند. در واقع تشکیل شده از یک سری پارچه نازک هستند که می‌ توانید از طریق یک ستون آن ها را نگه دارید.

چرا از سازه های کششی استفاده کنیم؟

سازه های کششی مزایای بسیار زیادی دارند و به خاطر همین ما شما را تشویق می‌ کنیم که به سراغ استفاده از آن ها بروید. دلیل معرفی ما به خاطر مزایای زیر است:

 • وارد شدن نور طبیعی به محیط
 • زیبایی چشمگیر و طراحی‌ های منحنی
 • وزن پایین
 • ماندگاری و طول عمر بالا
 • تعمیر و نگهداری بسیار راحت
 • صرفه‌ جویی از لحاظ اقتصادی
 • متنوع از لحاظ انتخاب پارچه
 • قابلیت پوشش فاصله‌ های طولانی و زیاد

انواع فرم های سازه کششی

انواع مختلفی از سازه‌ های کششی وجود دارد. یعنی اگر شما بخواهید سایبان کششی مثلا سقف پارچه ای رستوران انتخاب کنید، باید از قبل تصمیم بگیرید که می‌ خواهید به سراغ کدام نوع بروید. انواع این سازه ها شامل موارد زیر هستند:

 • سازه زین اسبی که یک گوشه آن به سمت پایین و دو گوشه آن به سمت بالا قرار می ‌گیرند‌.
 • سازه خیمه‌ ای که یک پارچه منحنی است.
 • سازه قوس ‌دار یا آرک که شبیه به سازه زین اسبی است.

البته اگر بخواهیم انواع سازه کششی را از لحاظ تناسب معرفی کنیم؛ هم باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • سازه های خطی که به آن ها سازه کابلی هم گفته می‌ شود.
 • سازه های شبکه‌ ای یا غشاهای مسطح که می ‌توانید آن ها را به صورت مایل عمودی یا افقی قرار دهید.
 • سازه های چادری که قابلیت تحمل کشش در سطح را به خوبی انجام می‌ دهند.

اجرای سازه کششیقیمت سازه کششی

قیمت سازه کششی بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌ شود. اینکه شما می‌ خواهید آن ها را در کجا پیاده‌ سازی کنید، روی قیمت تاثیر بسیار زیادی دارد. از طرفی جنس پارچه به کار گرفته شده، رنگ پارچه، نوع دوخت و ابعاد آن مهم‌ ترین تاثیر را در تعیین قیمت نهایی دارد.

مهم تر از همه موقعیت جغرافیاییِ مکانی است که می‌ خواهید سازه را در آن جا اجرا کنید. چراکه می ‌تواند روی سختی کار اجرا تاثیرگذار باشد. به خاطر همین ما توصیه می‌ کنیم از قبل همه این موارد را در نظر بگیرید و بعد به سراغ استفاده از این سازه ها بروید.

طراحی و اجرای سازه کششی با مجموعه افرا

برای اینکه بتوانید طراحی و اجرای این سازه‌ ها را به درستی انجام دهید و اصول را رعایت کنید، ما توصیه می ‌کنیم به مجموعه حرفه‌ ای افرا مراجعه کنید. این مجموعه به صورت تخصصی اقدامات مربوط به اجرا و طراحی سازه را برایتان انجام می‌ دهد. در نتیجه خیالتان راحت است که می‌ توانید سازه کششی با کیفیت بالا را در محیط‌ های مختلف نصب کنید و مطمئن باشید که در طولانی مدت در شرایط آب و هوایی مختلف دوام خواهد داشت.

جمع‌ بندی

خرید سازه کششی به خاطر ویژگی‌ های منحصر به فردی که دارد و دوام و طول عمری بالایی که از خودش نشان می‌ دهد، یک انتخاب عالی است اما به شرطی که از قبل اطلاعات کافی داشته باشید و به مراکز و مراجع معتبری مراجعه کنید که می‌ دانید اجرای کار را به درستی برایتان انجام می‌ دهند و قیمت سازه های تولیدی آن ها مناسب است. ما در این مطلب راجع به همه این موارد برایتان توضیح دادیم.

طراحی، تولید و نصب
سایبان کششی سازه­‌های پیچیده عمرانی سازه چادری روکش­ های محافظ انواع الاچیق و چتر
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام