رد کردن لینک ها

سازه چادری

سایبان و آلاچیق افرا

اجرای سازه چادری

سازه چادری به عنوان یکی از با کیفیت‌ ترین انواع سازه‌ ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد. وقتی که می‌ خواهید آن ها را به اجرا در بیاورید، باید یک سری نکات و اصول را رعایت کنید تا بتوانید به نتیجه خوبی برسید. ما در این مقاله قصد داریم که راجع به اجرای سازه پارچه ای یا همان چادری با شما صحبت کنیم و اطلاعات دقیقی را در اختیارتان قرار دهیم. پس این مبحث را از دست ندهید.

منظور از سازه چادری چیست؟

سازه چادری یا سایبان کششی به سازه‌ هایی گفته می‌ شود که یک پوشش شبیه چادر روی آن ها وجود دارد. در واقع آن ها را به گونه‌ ای بنا می‌ کنند که مانع از ایجاد هرگونه آسیب به خاطر شرایط آب و هوایی مختلف باشد. تحمل این سازه روی زمین از طریق نیروی کششی انجام خواهد شد. یک سری عضوها و اجزا داخل این سازه‌ ها وجود دارد که ستون‌ های فلزی را به آن ها متصل می‌ کنند. هرگونه فشار و نیروی وارد شده از طریق آن ها به فونداسیون و زمین انتقال پیدا می‌ کند.

کاربرد سازه چادری در فضاهای باز

سازه چادری به عنوان یک سازه پارچه‌ ای در فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می‌ گیرد. اگر قرار باشد آن ها را در فضای باز استفاده کنید، می‌ توانید برای محیط‌ هایی مانند رستوران، سواحل، فضای تجاری، پارکینگ ها، هتل‌ ها، مهمان پذیرها، سالن‌ های غذاخوری، فضای باز برای ایجاد سالن همایش، کنفرانس، استخر و غیر مورد استفاده قرار دهید.

عوامل موثر بر طول عمر سازه چادری

عواملی که باعث طول عمر و دوام سازه چادری می‌ شوند، موارد زیادی هستند اما مهم‌ ترین آن ها شامل موارد زیر می‌ شوند:

  • کیفیت ساخت پارچه اهمیت بسیار زیادی در طول عمر آن ها دارد. اگر از آخرین تکنولوژی‌ ها برای ساخت آن ها استفاده شود و پارچه‌ های با کیفیت به کار گرفته شود، قطعاً طول عمر افزایش پیدا می‌ کند.
  • روکشی که به عنوان محافظ پارچه استفاده می‌ کنند هم اهمیت زیادی در طول عمر آن ها دارند و هر چقدر وزن سبک‌ تر باشد، دوام آن ها افزایش پیدا می‌ کند.
  • جنس مواد تشکیل دهنده پارچه به شدت موثر است.
  • ‌ همچنین نگهداری دوره‌ ای از آن ها که شامل سرویس و نظافت می‌ شود هم می‌ تواند عاملی برای افزایش طول عمر این سازه‌ ها باشد.

اجرای سازه چادری

مراحل طراحی و اجرای سازه‌ های چادری

مراحل طراحی و اجرای سازه‌ های چادری سخت نیست. فقط باید یک سری نکات و اصول در نظر گرفته شود‌. بعد از اینکه طرح مورد نظر انتخاب می‌ گردد، شما باید به سراغ منطقه مناسب و ایمن بروید که مطمئن هستید بهترین مکان برای ساخت سازه‌ ها به شمار می‌ آید و کمتر در معرض خطر است. سپس مرحله کنترل اتصالات و نصب اسکلت کار اهمیت بسیار زیادی دارد.

بعد از اینکه تمامی اتصالات نهایی شد و سر جای خودش قرار گرفت، باید اقدام به نصب پارچه یا چادر کنید که برای انجام این کار باید بعضی المان‌ های مکانیکی را در نظر بگیرید تا خیالتان راحت باشد که می‌ توانید کشش را در نقاط مختلف به خوبی کنترل کنید.

چرا سازه چادری افرا؟

ما پیشنهاد می‌ کنیم برای نصب سایبان ماشین، استخر، انواع سایبان ‌های کششی متحرک و غیره به سراغ سایت افرا بروید که تجربه بالایی در این زمینه دارد. شما می‌ توانید از داخل سایت نمونه‌ های مختلف را ببینید و با طراحی و اجرای پروژه های ما آشنا شوید. از قبل قیمت‌ ها را برآورد کنید تا به یک انتخاب عالی دست زده و بعد با کمک متخصصین سازه‌ ها را در محیط بنا کنید.

کلام آخر

قیمت سازه چادری شاید نسبت به سایه‌بان‌ ها و سازه‌ های دیگر کمی بیشتر باشد که البته باز هم بستگی به عوامل مختلفی مانند ابعاد دارد؛ اما این قیمت بالا ارزشش را دارد. چراکه می‌ توانید آن را در خیلی از مکان‌ ها و محیط‌ ها استفاده کنید و مطمئن باشید که طول عمر بالایی دارد.

ما در این مقاله به طور کامل راجع به این سازه‌ ها برایتان صحبت کردیم و اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار دادیم. اکنون می‌ دانید که چرا باید این سازه‌ ها را انتخاب کنید و اصلاً چرا باید به سراغ مجموعه افرا بروید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

طراحی، تولید و نصب
سایبان کششی سازه­‌های پیچیده عمرانی سازه چادری روکش­ های محافظ انواع الاچیق و چتر
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام