رد کردن لینک ها

مزایای اجرای سازه پارچه ای پارکینگ

آیا از مزایای اجرای سازه پارچه ای پارکینگ آگاهی دارید؟ از جمله شیوه ‌های زیباسازی محوطه پارکینگ، استفاده از سقف کاذب برای این بخش از ساختمان‌های مسکونی یا اداری است.

این نوع سقف در محیط‌ های باز و بسته به راحتی نصب و اجرا می ‌گردد. جهت آشنایی بیشتر شما با این موضوع، در این مقاله درباره سایبان ماشین، مزایای اجرای آن و قیمت سازه پارچه ای پارکینگ صحبت خواهیم کرد.

سازه پارچه ای پارکینگ

سازه پارچه‌ای پارکینگ یا سازه پارچه‌ای سایبان پارکینگ، یک روش نوین و مدرن برای ساخت پارکینگ‌ ها است که از مصالح سبک و اجرای سریع برخوردار است. در این سیستم سازه‌ ای، پوشش های اصلی پارکینگ با استفاده از پارچه‌ های مقاوم و محکم و ستون‌ های فلزی یا بتنی قابل حمل ساخته می‌ شوند.

سایبان ماشین معمولاً شامل ستون‌ ها و بالشتک‌ های فلزی یا بتنی است که به عنوان سازه اصلی استفاده می‌ شوند. پارچه‌ های مقاوم مانند پارچه‌ های PVC (پلی وینیل کلرید) یا پارچه‌ های پلی‌ استری با پوشش PVC به عنوان سطح پوششی برای سازه استفاده می‌ شوند. این پارچه‌ ها عموماً دارای ویژگی‌ هایی مانند مقاومت در برابر نفوذ آب، مقاومت در برابر نور خورشید، مقاومت در برابر حرارت و مقاومت در برابر حشرات و قارچ‌ها هستند.

سازه پارچه‌ ای پارکینگ به دلیل وزن سبک و ساخت سریع، یک گزینه محبوب برای پروژه‌ های موقتی مانند رویدادها، نمایشگاه‌ها، پارکینگ‌ های موقتی و سایر فضاها است. همچنین، این سازه‌ها می‌توانند به عنوان یک گزینه پایدار برای پارکینگ‌ های دائمی در برخی موارد مورد استفاده قرار بگیرند.

اجرای سازه پارچه ای پارکینگ

کاربرد متریال مختلف برای سقف کاذب پارکینگ

امروزه از مواد مختلفی برای اجرای سقف کاذب پارکینگ استفاده می‌شود. چنانچه مواد انتخابی جهت اجرای این نوع سازه از استقامت و ویژگی‌ های مناسبی برخوردار باشند، مدت زمان طولانی می‌ توانند مورد استفاده قرار گرفته و از آن ها بهره‌ برداری نمود. به منظور داشتن انتخابی صحیح در زمینه متریال مناسب برای اجرای این نوع سقف پارکینگ، به برخی از ویژگی‌ های آن ها در ادامه اشاره می ‌نماییم:

 • از متریالی برای اجرای سازه پارچه ای پارکینگ استفاده نمایید که ضد رطوبت و قابل شستشو باشد.
 • به لحاظ زیبایی با فضای نصب هماهنگ باشد.
 • از قیمت مناسبی برخوردار باشد.
 • ضد حریق باشد.

مزیت‌ های اجرای سازه پارچه ای پارکینگ

از جمله مزایای نصب و اجرای این سایبان های ماشین می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. پرداخت مبلغ مقرون به صرفه و نصب سازه ای کارآمد
 2. محافظت از خودروهای شخصی در مقابل تغییرات آب و هوایی و عوامل پرخطر
 3. زیباسازی محیط
 4. مقاوم در برابر تابش نور زیاد خورشید، سرما، بارش‌ های فصلی و برف و باران
 5. سهولت جا به جایی
 6. دارای ابعاد متنوع، طرح و مدل ‌های گوناگون جهت اجرا در فضاهای مورد نظر
 7. نصب آسان و بی دردسر

اجرای سازه پارچه ای پارکینگ

چقدر زمان لازم است تا یک سازه پارچه‌ای پارکینگ ساخته شود؟

زمان لازم برای ساخت یک سازه پارچه‌ ای پارکینگ به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله ابعاد و اندازه پارکینگ، پیچیدگی طراحی، تجهیزات مورد نیاز، تعداد افراد مشارکت کننده و سطح تجربه آنان، شرایط آب و هوایی، و همچنین روش و فناوری مورد استفاده در ساخت. با این حال، سازه‌ های پارچه‌ ای پارکینگ به طور کلی به دلیل استفاده از مصالح سبک و روش‌ های ساخت پیش‌ ساخته، در مقایسه با روش‌ های ساخت سنتی، زمان ساخت کمتری نیاز دارند. به طور معمول، ساخت یک سازه پارچه‌ای پارکینگ می‌ تواند بین چند هفته تا چند ماه طول بکشد. ولی این زمان ممکن است با توجه به شرایط خاص هر پروژه متغیر باشد.

لذا، برای تخمین دقیق‌ تر زمان ساخت یک سازه پارچه‌ای پارکینگ، بهتر است با متخصصان و شرکت‌ های مجرب همچون افرا در این زمینه مشورت کنید تا براساس شرایط خاص پروژه خود، زمان لازم را تعیین کنید.

قیمت سایبان ماشین

سازه پارچه‌ ای سایبان پارکینگ یک نوع سازه است که جهت ایجاد سایبان یا سقف پوششی برای ماشین ها استفاده می‌ شود. در ساخت این سازه‌ها از مصالحی مانند پارچه‌ های مقاوم و پوشش‌ های محافظ استفاده می‌کنند تا فضای پارکینگ را از عوامل آب و هوایی محافظت نمایند. قیمت سایبان چادری پارکینگ معمولا به نوع، جنس، کیفیت و ضخامت این نوع سقف ها بستگی دارد. از این رو، قیمت این محصولات می تواند متفاوت باشد. افرا، از بهترین و معتبر ترین مجموعه ها جهت تولید سفارشی سایبان کششی و سایبان ماشین است. شما می توانید محصولات این مجموعه را با قیمت مناسب و مقرون به صرفه سفارش و تهیه نمایید.

به گفتگو بپیوندید

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام