رد کردن لینک ها

سقف کاذب

سقف کاذب

سقف کشسان چیست؟

سقف کشسان یکی از قدیمی ترین تکنیک ها در مقوله طراحی داخلی است. آویزان کردن پارچه زیر سقف در طول قرن ها در بسیاری از کشورها رایج بود. رومیان باستان از ابریشم و مصری‌ها از کتان استفاده می‌کردند. امروزه این نوع سقف های کششی از پارچه PVC یا پارچه‌های کششی از جنس پلی‌استر ساخته می‌شوند و بر روی فریم‌های مخصوص، به دیوارها و یا اسکلت سقف ساختمان قابل نصب هستند. طرح‌های بسیاری برای طراحی داخلی خاص وجود دارد.

محبوب ترین سقف های کاذب از این نوع عبارتند از:
سقف کشسان سه بعدی:

یک تصویر سه بعدی روی پارچه چاپ شده است که توهم عمق ایجاد می‌کند. رایج ترین طرح ها قابل چاپ تصاویر آب، فضا یا آسمان است. اینگونه تصاویر بسیار چشمگیر و متناسب با طراحی داخلی مدرن هستند.

سقف کشسان آینه‌ای:

سطح براق مواد، نور را مانند یک آینه منعکس می‌کند. این سقف‌های کاذب می‌توانند هر رنگی داشته باشند و بیشتر در طراحی های داخلی سلطنتی و مجلل استفاده می‌شود.

سقف کشسان مات:

این گونه سقف کاذب پارچه‌ای از پوششی که نور را منعکس نمی‌کند ساخته می‌شود. رنگ‌های بسیاری برای پوشش وجود دارد، اما رنگ سفید محبوب ترین آنها است، زیرا با اکثر طراحی‌های داخلی مطابقت دارد.

چرا سقف کاذب کششی را انتخاب کنیم؟

سقف کاذب پارچه‌ای یک راه حل عالی برای پنهان کردن عیوب و سطوح آسیب دیده در بسیاری از بنا ها می‌باشد. و تاسیسات ساختمانی را می‌توان به راحتی و با هزینه کم به کمکسقف پارچه‌ای پوشاند.

نقطه قوت اصلی سقف کاذب پارچه‌ای نصب در مدت کوتاه است. مزایای دیگر سقف های کشسان عبارتند از:
  • طول عمر: سقف های کششی کاملاً در برابر آسیب های مکانیکی مقاوم هستند. به همین دلیل یکی از بادوام ترین انتخاب‌ها برای مشتری‌ها است. دوام اینگونه پوشش ها بیش از 10 سال است و شرکت افرا 10 سال گارانتی را برای مشتریان خود در نظر گرفته است.
  • طرح نهایی چشم نواز: سقف کشسان سطحی کاملاً یکنواخت و صاف را ایجاد می‌کند. شرکت افرا طیف گسترده ای از طرح‌های چاپی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.
  • مقاومت: پارچه‌های مورد استفاده برای سقف های کشسان در برابر رطوبت، آتش و گرد و غبار مقاوم هستند. برخی از پوشش‌های سقف پارچه‌ای ضد آب هستند، بنابراین در صورت نشتی از سطح بالایی، پارچه چیزی را عبور نمی دهد. لازم به ذکر است برخی پارچه‌های مورد استفاده شرکت افرا نسوز هستند.
  • عایق صوتی: سقف پارچه‌ای قادر به جذب سر و صدا و کاهش انعکاس صدا در یک فضای بزرگ است.
  • تمیز کردن آسان: سقف پارچه‌ای پس از نصب نیاز به توجه و نگهداری خاصی ندارد. آن‌ها را می‌توان به راحتی جدا نمود و شستشو داد. و همچنین دسترسی به تاسیساتی که در زیر خود پنهان نموده را آسوده می‌کند.
هزینه اجرا سقف پارچه‌ای:

قیمت سقف کاذب پارچه‌ای به عوامل زیادی بستگی دارد. مهمترین آنها مساحت سقف مورد نظر است. مسئله مهم دیگر شکل غیر معمول فضای مورد نظر (فرورفتگی یا طاقچه) است که باعث افزایش هزینه‌ها می‌گردد. قیمت نیز با سفارشی سازی، مواد استفاده شده (PVC یا پلی‌استر)، الگوی انتخاب شده، چاپ سفارشی و نوع نور پردازی قابل تغییر است.

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام